letný tábor pokračuje :-)

letný tábor pokračuje :-)

Letný tábor pre deti z detských domovov pokračuje

a my s nimi…

Každý čas ktorý máme možnosť posvätiť, posvätiť treba, pretože nikdy nevieme, koľko a pre koho ho ešte mať budeme. A to je veľký záväzok!
Túto pravdu si akosi citlivejšie uvedomujem pri práci s deťmi, ktoré žijú v náhradných domovoch, pretože pre nich dovŕšenie 18. roku života, je oveľa zásadnejšie, ako pre deti, ktoré vyrastajú v usporiadaných rodinách a majú celé svoje vedomie preniknuté istotou rodičovskej pomoci a lásky. Majú zázemie a domov.

V tomto duchu som si dal osobný záväzok, že vo svojom možnom čase,

budem s týmito deťmi tráviť čo najviac času.

Tiež som v sebe analyzoval, či toto moje ťahanie nie je aj tak trochu osobné. Na ostatnej akcii som si uvedomil že je. A veľmi. Pri nich totiž najviac cítim opodstatnenosť toho, prečo som sa zriekol svojich vlastných detí – aby som mohol byť v čo najplnšej miere otcom pre tých, ktorí o otcovskú lásku boli ochudobnení.

Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte (Mt 10, 8)

a ja som naozaj od Boha a rodičov dostal toľko nezaslúženej lásky, že sa musím o ňu deliť.

Po dnešnom rannom táborovom nástupe k ohnisku som mal možnosť deťom predstaviť pôvod hriechu. Bol som veľmi milo prekvapený, akými vedomosťami k tejto téme disponovali. Zároveň som im pripomenul, že nestačí len poznať Písmo, ale podľa neho aj žiť. A tak som na hriech prvej neposlušnosti Adama a Evy, naviazal na prvky neposlušnosti, ktoré sme si z ich strany voči nám na tábore všimli. Neprešlo veľa času kým sme opäť pri športových hrách, tejto neposlušnosti všetci animátori museli opäť čeliť. A vtedy som si v duchu povzdychol:

„Nebeský Otče, aká nesmierna láska musí v Tvojom srdci prebývať voči nám…“

Stanovisko č. 4 je pripravené!

„Zápas v blate“ ..aké symbolické…

spoločná modlitba Otče náš

 

Zdieľať

Príbuzné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

error: Obsah stránok je chránený !